Hotel Sevilla Gold*** już otwarty!!

Umów się na spotkanie - 695 717 771

Atrakcje

Zobacz co jeszcze można zobaczyć w okolicy

Hotel Sevilla Gold*** znajduje się w Łęczeszycach – urokliwej wsi położonej w centralnej Polsce niedaleko Grójca w gminie Belsk Duży. Niegdyś miejscowość ta pełniła funkcję warowni. Obecnie na jej terenie i w okolicznych wsiach i miasteczkach znajduje się wiele zabytków i atrakcji godnych polecenia.

Zespół klasztorny Paulinów z Kościołem Parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela

Jednym z ciekawszych miejsc do zwiedzenia jest Zespół klasztorny Paulinów z Kościołem Parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela tłumnie odwiedzany przez pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Paulini poza działalnością typowo kościelną słyną także z prowadzenia działalności charytatywnej. Z tego względu w 1690 roku powstał szpital dla chorych i najbardziej potrzebujących, ubogich mieszkańców gminy. Obecny wygląd kościoła oraz klasztoru to zasługa systematycznych renowacji ich wnętrz jak i murów zewnętrznych budynków. Odwiedzając to niezwykłe miejsce warto zwrócić uwagę na ołtarz główny z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej z XVII wieku, przepiękne malowidła ścienne w bocznych kaplicach czy barokową kropielnicę pochodzącą z pierwszej połowy XVIII w.
www.belskduzy.pl/info/zawartosc/87

Kościół Parafialny pw. Św. Trójcy

Kolejnym obiektem wartym zobaczenia jest wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków Kościół Parafialny pw. Św. Trójcy w Belsku Dużym. Ten klasycystyczny budynek sakralny powstał w latach 1776-1779 i został ufundowany przez generała Bazylego Walickiego. Z zewnątrz przyciąga uwagę wieżą z nietypowym hełmem i czterema dzwonami zaś jej wnętrza zdobią niezwykłe malowidła przedstawiające sceny biblijne. Warto przyjrzeć się przepięknym, kolorowym witrażom czy obrazom przedstawiającym Matkę Bożą, Chrystusa czy Świętą Rodzinę.
www.belskduzy.pl/info/zawartosc/86

Rezerwat przyrody „Modrzewina”

Sympatyków spędzania czasu wolnego na łonie natury na pewno zaciekawi fakt, iż na terenie gminy Belsk Duży i obszarze Nadleśnictwa Grójec znajduje się rezerwat przyrody „Modrzewina” o powierzchni  332 ha. Jak sama nazwa wskazuje w miejscu tym celem ochrony są modrzewie polskie, których wysokość sięga około 40 m, zaś średnica nawet do 120 cm. Podobno już sam król Stanisław August Poniatowski podziwiał piękno tych niezwykłych drzew przechadzając się po okolicznych nizinach, gdyż właśnie takie obszary są najczęstszym siedliskiem modrzewi.
mazowsze.szlaki.pttk.pl/883-pttk-mazowsze-rezerwat-modrzewina

Miasteczko Westernowe w Runowie

Nietypową atrakcją z pewnością jest Miasteczko Westernowe w Runowie czyli WILD WEST CITY. Każdemu sympatykowi filmów o dzikim zachodzie pobyt w takim miejscu sprawi wiele radości i frajdy niezależnie od wieku. Za sprawą aranżacji budynków i całego obszaru na westernowy klimat można przenieść się do czasów gdzie widok kowboja podczas konnej przejażdżki nikogo nie dziwił. Miasteczko oferuje przejażdżki konne, liczne gry i zabawy zręcznościowe indywidualne lub zespołowe, rozrywki intelektualne takie jak szachy, warcaby, kości i wiele innych. Dla podtrzymania odpowiedniego klimatu wszystkie atrakcje odbywają się przy dźwiękach muzyki country. Różnorodne rozrywki dostosowane są do wieku jak i upodobań odwiedzających, także z pewnością każdy w Wild West City znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
strony.nocowanie.pl/www,142728

Paintball

Jeśli jednak atrakcje westernowego miasteczka to dla nas za mało warto wziąć udział w grze zespołowej jaką jest paintball. Jest to dobra zabawa dla osób pełnych wrażeń i lubiących spędzać czas aktywnie. Pole paintballowe jest świetnym miejscem do organizacji imprez firmowych, wieczorów kawalerskich czy innego rodzaju spotkań towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną. Właściciel zapewnia bezpieczną zabawę, a to już od Ciebie zależy czy masz wystarczająco dużo zwinności i sprytu by wygrać paintballową bitwę. To doskonałe miejsce do podjęcia rywalizacji, wykazania się i sprawdzenia swoich sportowych umiejętności.
paintball-runow.pl

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa

Atrakcją turystyczną godną polecenia jest powstała w 1898 roku Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa. Położona jest zaledwie 20 km od Warszawy i obecnie kursuje w każdą niedzielę na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Pomysłodawcą jest utworzenia był krawiec Eugeniusz Paszkowski, zaś w tej kosztownej inwestycji wspomagali go między innymi książę Stefan Lubomirski czy hrabia Tomasz Zamoyski. Kolej zdewastowana przez okupantów w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej w dużej mierze przetrwała tylko dzięki samym kolejarzom, którzy przy udziale wojska odbudowali jej infrastrukturę. Dzisiaj kolej posiada 28 km szlaku pośród atrakcyjnych turystycznie terenów pełnych zabytków architektury. Oprócz podróży wagonami osobowymi ciekawą atrakcją jest możliwość przejazdów drezynami kolejowymi napędzanymi ręcznie bądź spalinowo.
www.kolejka-piaseczno.pl

Centralne Obserwatorium Geofizyczne Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk

Osoby rządne wiedzy i ciekawe otaczających nas zjawisk z pewnością zainteresuje wizyta w Centralnym Obserwatorium Geofizycznym Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk znajdujące się w odległości ok 2 km od Belska Dużego. Obiekt zlokalizowany jest na skraju rezerwatu ,,Modrzewina” z dala od linii kolejowych i terenów zurbanizowanych, aby wszelkie przeprowadzane badania nie były zakłócane. Obserwatorium prowadzi między innymi badania na temat pola magnetycznego Ziemi, zjawisk atmosferycznych czy takich źródeł energii jak Słońce. Zagadnienia tego typu szczególnie interesujące okazać się mogą dla uczniów, którzy z fizyką są na bieżąco za sprawą zajęć w szkole. Specjaliści z instytutu pomogą odpowiedzieć na wiele nurtujących ich pytań z dziedziny magnetyzmu ziemskiego, sejsmologii czy fizyki atmosfery.
www.igf.edu.pl/cog-belsk